Kur'ani Dünya Görüşü

Prof. Dr. Abdülhamid A. Ebu Süleyman
Kur'ani Dünya Görüşü
Kitap Adı Kur'ani Dünya Görüşü
Yazar Prof. Dr. Abdülhamid A. Ebu SÜLEYMAN
Türkçesi Günseli Aksoy
Özgün Adı The Qur'anic Worldview
Tasarım Step Ajans
Sayfa 192
Basım Tarihi Ekim 2015
Baskı 2. Baskı
ISBN 978-605-62894-5-3
Ebat 13 x 23 cm
Kağıt Ivory
Kapak Karton Kapak
Fiyat 190,00TL

Kur'ani Dünya Görüşü

İslami dünya görüşü, hayatı olumlu değerlerle yücelten, kapsamlı, disiplinli ve gerçekleştirilebilir bir bütündür. Bu kapsamlı anlayış ne yazık ki, Müslümanlar arasında yaygın olan ve “İslam” olarak görülen teorik, parçacı, edilgen ve seçici bir sapmaya uğramıştır. Bilginin ve olguların mistik bir yaklaşımla çarpıtılması, nesnel, bilimsel bir araştırma ve analizin gerçekleştirilme becerisinin gösterilememesi bu sapmayı adeta meşrulaştırmaktadır.
Hayat; fiziksel varoluş ve geçici zevkler arayışı, sonunda da gömülecek ve unutulacak cansız bir bedenden ibaret değildir. Kur’ani dünya görüşü, insan hayatını, temelde iyiliğin ciddi ve anlamlı bir girişimi olarak görür. Daha da ötesi bizim bu hayatta ıslahat, üreticilik ve hizmet yoluyla elde ettiklerimizin meyvesinin, ebediyetin manevi alanına uzandığını söyler. Böylelikle insan hayatı, ölümden sonra insanların yaptıklarının meyvelerini topladıkları ebedi bir varoluşla devam eder.
Ebu Süleyman bu eserde tevhid, hilafet, adalet, özgürlük, sorumluluk, amaçlılık ve istişare gibi insan hayatında önemli yer tutan kavramları bir dünya görüşü ekseninde ele almakta, fıtri değerleri geçmişten günümüze taşıyarak geleceğe de ışık tutmaktadır...