FİRAK

Atasoy Müftüoğlu
Kitap Adı FİRAK
Yazar Atasoy Müftüoğlu
Tasarım Step
Baskı/Cilt Step
Sayfa 88
Basım Tarihi Nisan 2023
ISBN 978-605-72206-3-9
Ebat 13 x 23 cm
Kağıt Ivory
Kapak Kuşe Kapak
Fiyat 150,00TL

FİRAK

İnsanın yetileri çağdaş büyücülerin büyülerini bozmaya yetecektir. Modern efsaneler yaşanan hiçbir gerçekliği örtmeye güç yetirememektedir. Uygarlığın insana, insanın uygarlığa yabancılaştığı bu olumsuz ortamı, ancak insanın varoluşunu açıklayan insani öğretiler değiştirebilir.

Özünde ancak makine tutkusunu büyütebilen çağdaş uygarlık, bütün bir yeryüzünü kuşatan gürültüden insanın hüznünü ve yalnızlığını duymamaktadır.

Madde ve mana planında her gün yeni Hiroşima ve Nagazaki'ler yaşanmaktadır. İnsanın tahribatı, değerlerin tahribatı, kentlerin ve ülkelerin tahribatı modern dünya tarafından azgın bir iştiha ile takip edilmektedir. Tarihin şaşmaz mahkemesinde yargılanacak ve insanlığın vicdanında mahkum edilecek olan, çağdaş uygarlık anlayışıdır.

Çıkışından bugüne kadar, çeşitli kafalarda çok ufak kimi değişikliklere uğrayarak gelen materyalizm, basit, biçimsel ve yüzeysel kimi varsayımlar getirdiğinden, sorunların belki en zoru olan insan bahsinde ciddiye alınır bir şey söylemiş değildir. İnsanı tesadüflerden alıp yine tesadüflerin çaresizliğine sürükleyen, sorumsuzluğa davet eden, insanın görevi, acıları, mutluluğu ve iç dünyası üstüne düşünürken karanlıklara dalıveren materyalizm, tez olacak düşünce şartlarından yoksun olduğu için sürekli olarak inancın karşısına çıkmış, Kadir-i Mutlak’ın kendisine halife olarak yarattığı insan için hazırladığı değişmez ve eskimez ölçülerle savaşını, başarısının güvencesi saymıştır.